Bývanie
Dom v Bratislave za 8,4 milióna eur: Takto si žije horné jedno percento
Komfortné, bezpečné a špičkovo vybavené bývanie je cieľom azda každého z nás. A táto nehnuteľnosť je presne zhmotnením tohto cieľa.
V máji tohto roka sa svetom predaja nehnuteľností rozšírila správa, že americký herec Sylvester Stallone predáva svoj dom v Los Angeles za 3,35 milióna amerických dolárov. On sám ho pritom iba pred desiatimi rokmi kúpil za cenu vyššiu o milión. Dom s rozlohou približne 450 štvorcových metrov vyzerá ako klasika stará dekády, no jedná sa o relatívne novú stavbu z roku 2008. Umelec chcel predať dom už v roku 2014 za 4,2 milióna a následne v roku 2016 za 3,625 milióna amerických dolárov.
Prostredníctvom stránky, ktorá informovala o opätovnom uvedení domu na trh, sme sa dozvedeli o zaujímavej nehnuteľnosti v Bratislave, ktorej cena je v porovnaní s vilou z Los Angeles viac ako dvojnásobná.
Za viackrídlový dom v uzatvorenej štvrti si predajca pýta 8 400 000 eur. Všetky fotografie a informácie nižšie sú od SVOBODA & WILLIAMS.
Tejto cene zodpovedá veľký pozemok s rozlohou 3 569 štvorcových metrov, samotná nehnuteľnosť s rozlohou 1 470 štvorcových metrov. Len terasy a balkóny majú dokopy rozlohu 308 štvorcových metrov.
Rozloha však nie je všetko, v tomto prípade sa tvorbe astronomickej ceny podieľa aj špičkové vybavenie domácnosti.
Dom obsahuje výťah, posilňovňu, osem spální a sedem kúpeľní, interiérový bazén, saunu, spa, kino či podzemnú garáž.
Navyše je dom energeticky pasívny z architektonického hľadiska vhodne kombinuje moderný vzhľad s prírodnými farbami a dekormi.
Obzvlášť pôsobivá je priestranná záhrada s pestrou architektúrou.
Fotografie a informácie o tejto nehnuteľnosti vyvolávajú úžas a umožňujú nám nahliadnuť do sveta, v ktorý je väčšine obyvateľstva cudzia. Jedná sa o svet na vysokej úrovni, obyčajne s mimoriadnou zodpovednosťou za veľké projekty a firmy, ale aj s odmenou v podobe nadštandardného životného štýlu a bývania. Ani väčšinovému obyvateľstvu však nikto nebráni, aby sa snažilo dosahovať aj takéto vysoké ciele – napokon platí, že ešte pred tridsiatimi rokmi bol životný štandard väčšiny ľudí, vzhľadom na dnešné pomery, relatívne nízky. Kto vie, ako to bude vyzerať o ďalších tridsať rokov, v roku 2050…
Mladí Slováci žijú príliš dlho s rodičmi, sme na 2. mieste v EÚ. Prečo je to tak?
Vymenili by ste dom za byt? Prečo nie, pozrite sa na tieto riešenia bytov s terasami
VIDEO: Vývoj obyvateľstva 9 najväčších miest sveta od roku 1500