Inovácie vo výrobe
Inteligentné továrne zvýšia zisky aj marže, za päť rokov zvýšia hodnotu ekonomiky o 1,5 bilióna USD
Inteligentné továrne môžu takmer zdvojnásobiť prevádzkový zisk a maržu pre priemerného výrobcu automobilového OEM.
✓ Pracujeme s dôveryhodnými zdrojmi,
v tomto článku vychádzame z materiálov Industry Week
V súčasnosti je všeobecne známe, že používaním digitálnych technológií, ako sú IoT, analýza veľkých dát (Big Data), AI, pokročilej robotiky a 3D tlače, zvýšia výrobcovia nielen efektivitu a produktivitu, ale aj príjmy.
Nová správa s názvom Inteligentné továrne od Inštitútu digitálnej transformácie spoločnosti Capgemini uvádza poznatok, že najmä niektoré odvetvia si v podstatnej miere osvojili tieto technológie vo forme inteligentných tovární.
Priemyselná výroba, letecký a kozmický priemysel a obrana, automobilový priemysel a doprava sú konkrétnymi odvetviami, ktoré pokračujú v iniciatíve osvojovania si konceptu inteligentných tovární.
Tieto inteligentné továrne môžu byť silnou ekonomickou hnacou silou, pretože podľa uvedenej správy môžu globálnej ekonomike za päť rokov zvýšiť hodnotu až o 500 miliárd až 1,5 bilióna dolárov.
Výrobcovia predpovedajú, že celková efektívnosť bude v nasledujúcich piatich rokoch každoročne rásť sedemkrát rýchlejšie ako od roku 1990. Správa odhaduje, že inteligentné továrne môžu takmer zdvojnásobiť prevádzkový zisk a maržu priemerného výrobcu automobilového OEM.
Ďalej 76% výrobcov má buď prebiehajúcu iniciatívu prechodu na inteligentné továrne alebo pracujú na jej formulovaní. A viac ako polovica výrobcov (56%) nasmerovala viac ako 100 miliónov dolárov na inteligentné továrne.
Existujú však výzvy. Iba 14% spoločností je spokojných s úrovňou úspechu inteligentných tovární. A iba 6% výrobcov patrí do kategórie „Digital Masters“: v pokročilom štádiu digitalizácie výrobných procesov a so silným základom vízie, riadenia a zručností zamestnancov.
Títo Digitálni majstri prekonávajú všetky ostatné kategórie pri realizácii výhod inteligentných tovární.