Takto vyzerá svet rozdelený podľa bezpečnosti. Slovensko sa neumiestnilo najlepšie.

Každý rok zverejňuje International SOS and Control Risks mapu sveta rozdelenú podľa úrovne bezpečnosti. Čím zelenšia je krajina vyznačená, tým bezpečnejší je v nej život. Naopak, červené zóny na mape poukazujú na veľmi vysoké riziko a nebezpečenstvo. Tieto hodnotenia sú pre turistov z celého sveta smerodajné, pretože iba málokto má záujem navštevovať krajiny, v ktorých je… Prečítať celé
Vydané 1. marca 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: ,

Každý rok zverejňuje International SOS and Control Risks mapu sveta rozdelenú podľa úrovne bezpečnosti. Čím zelenšia je krajina vyznačená, tým bezpečnejší je v nej život. Naopak, červené zóny na mape poukazujú na veľmi vysoké riziko a nebezpečenstvo. Tieto hodnotenia sú pre turistov z celého sveta smerodajné, pretože iba málokto má záujem navštevovať krajiny, v ktorých je reálne riziko ohrozenia života pre prebiehajúce konflikty, rasové či náboženské nepokoje či šíriace sa choroby.

Mapa uvedená nižšie vznikla aj s účasťou dát od World Health Organisation a ďalších organizácií, pričom vo farebnom rozlíšení krajín zohrávala úlohu aj kvalita dopravnej infraštruktúry a ciest a úroveň ohrozenia zdravia. Údaje vychádzajú z dát z roku 2018, teda ich môžeme považovať za nanajvýš aktuálne.

Mohli by sme očakávať, že v porovnaní s krajinami, v ktorých sú aktívne ozbrojené konflikty, je Slovensko mierovou a bezpečnou krajinou. Je to pravda, ale skutočnosť, že zdieľame hranice s Ukrajinou a kvalita našich ciest je častokrát alarmujúca, nám na všeobecnej bezpečnosti nepridávajú pozitívne body.

V kontexte zdravotného ohrozenia sa Slovensko nachádza v žltej zóne s Ukrajinou, Mexikom či Senegalom. Jedná sa o úroveň s názvom Medium.

Celkovú bezpečnosť uvedená mapa hodnotí na Slovensku žltou farbou, čo znamená, že index rizikovosti je nízky (resp. druhý najnižší).

Kvalita ciest a ich bezpečnosti na Slovensku zodpovedá európskemu priemeru, úmrtnosť na cestách predstavuje 10 až 19,9 na 100 000 obyvateľov. USA sa v tomto ohľade umiestnili o stupeň horšie a korešpondujú s bezpečnosťou ciest v Rusku, Turecku či Kazachstane. Najnebezpečnejšie cesty sú prekvapivo v Saudskej Arábii, veľkej časti afrických krajín a tiež vo Venezuele.

INZERCIA

 

▸ Zobraziť mapu bezpečnosti na samostatnej záložke

Pokračujte na ďalší príspevok »