Dizajn
Tmavý interiér môže byť skutočne krásny – ak ho navrhne dizajnér
Tmavý interiér môže byť úžasný, ale aj prekliatim, ak nie je navrhnutý správne.
Keď sa na internete snažíte dohľadať čo najviac informácií o tmavých interiéroch, dostanete sa najmä k extrémom. Niekde tvrdia, že je to nepochopiteľne zlé rozhodnutie, inde čierne steny kombinované s tmavým nábytkom vychvaľujú. Pravda bude, ako vždy, kdesi uprostred.
Pri návrhu a realizácii tmavého interiéru by ste si mali dať pozor najmä na nasledovné veci:
Interiér by mal mať dostatok prirodzeného svetla a veľké okná.
Zhodnotiť by ste mali prašnosť prostredia – ak zvyknete mať na nábytku prach alebo svetlé psie chlpy, tmavému nábytku sa radšej vyhnite.
Tmavý neznamená čierny – častokrát veľmi dobre výjde tmavá smaragdová zelená, tmavá kráľovská modrá alebo sivá.
Ak sa odhodláte vyhotoviť si tmavý interiér, dbajte na jeho charakter a neumiestňujte do neho predmety, ktoré by ho narúšali.
Určite zvážte využitie miestnosti, ktorú mienite ponoriť do tmavých odtieňov. Ak v tejto miestnosti často pracujete na počítači a vyžaduje sa od vás kreatívna práca alebo dlhotrvajúca práca s Office dokumentmi, tmavý interiér nie je rozumnou voľbou. Časom vás bude ubíjať.
Malý priestor sa ponorením do tmavých farieb môže vizuálne zmenšiť a pôsobiť stiesnene. Väčší priestor môže za určitých okolností výjsť v tmavom lepšie.
Tmavá kúpeľňa si vyžaduje o niečo viac pozornosti pri údržbe, najmä steny v sprchovom kúte sú v tmavom matnom vyhotovení háklivé na biele usadeniny.
Nižšie si môžete prezrieť fotogalériu tmavých interiérov, ktoré sa podľa nášho názoru vydarili, pretože spĺňajú, okrem iného, horeuvedené podmienky. Všetky fotografie čerpáme z Tumblr.