Takto sa robili vizuálne efekty vo filmoch Aquaman, Blade Runner 2049 či Avengers
Pozrite si nasledovné videá, ktoré sú výkladnou skriňou spoločností špecializujúcich sa na výrobu podobných efektov. Sú úžasné, veľkolepé, inokedy nenápadné a zamerané na detail. Spoločne tvoria film taký, ako ho poznáme z kín a televíznych obrazoviek. Filmové vizuálne efekty sú dnes mimoriadne pôsobivé. Stoja desiatky miliónov amerických dolárov, umožňujú celkom nekonvenčné prístupy k tvorbe… Prečítať celé
Pozrite si nasledovné videá, ktoré sú výkladnou skriňou spoločností špecializujúcich sa na výrobu podobných efektov. Sú úžasné, veľkolepé, inokedy nenápadné a zamerané na detail. Spoločne tvoria film taký, ako ho poznáme z kín a televíznych obrazoviek.
Filmové vizuálne efekty sú dnes mimoriadne pôsobivé. Stoja desiatky miliónov amerických dolárov, umožňujú celkom nekonvenčné prístupy k tvorbe scén a predovšetkým sú dnes neoddeliteľnou súčasťou priemyslu s veľkofilmami. Najlepší vizuálny efekt je taký, ktorý ste vo filme ani len nespozorovali, pretože bol tak dobrý. Verte či nie, väčšinu počítačových trikov vo filmoch ani nemáte šancu vidieť, pretože v prvom rade vás ani len nenapadne, že v danej scéne nejaký vyskytuje.
Aquaman (2018)
Najnovší počin od DC Comics s názvom Aquaman sa stal esom v rukáve spoločnosti, ktorá sa iba márne snaží konkurovať Marvelu a jeho filmovej tvorbe. Už z podstaty hlavného hrdinu vyplýva, že vo filme muselo byť použité obrovské množstvo vizuálnych efektov. Mnohé z nich sú ale také detaily, o ktorých by ste nikdy nepovedali, že vznikali v počítači: napríklad asi o pol centimetra dlhšie nechty jednej z hlavných postáv.
Blade Runner 2049 (2017)
Blader Runner 2049 z roku 2017 stavil na pôsobivé scenérie budúcnosti Kalifornie a mesta Los Angeles. Všadeprítomná hmla, holografické reklamy, ozrutné stavby, úzke uličky a v kontraste s nimi vyprahnutá krajina plná odpadu, to všetko si vyžiadalo enormné úsilie počítačových grafikov.
Vo filme Blade Runner 2049 bola jednoznačne najlepšie spracovaná tvár postavy Rachel. Jedná sa o vôbec najlepšie fotorealisticky spracovanú tvár v histórii kinematografie a počas sledovania filmu na veľkom plátne by vás ani nenapadlo, že bola tvár vytvorená počítačom.
Avengers: Infinity War (2017)
Extrémne úspešný, extrémne dobre hodnotený a na extrémne vysokej vizuálnej úrovni. Avengers 3 je síce iba o komiksových postavičkách a ich boji za záchranu sveta, ale veľké plánované tržby idú ruka v ruke s veľkými investíciami do produkcie. Vizuálne efekty v Avengers 3 preto patria k tým najlepším v histórii filmu, ak nie sú vôbec najlepšie.
Game of Thrones
Seriál od HBO u nás síce nezaznamenal veľký ohlas, Spojené štáty a vôbec svet ním však doslova žije. Do produkcie seriálu sú investované milióny a milióny amerických dolárov a zodpovedá tomu aj rozsah použitia počítačových efektov. Dá sa povedať, že každá jedna scéna je závislá na CGI. Výsledok je neuveriteľný, najmä ak sa dá priameho porovnania s pôvodným záberom z kamery.